Täna on pühapäev, 25.08.2019  

Avaleht Raamatud Tellimine (ostukorv) Kontakt Partnerid
 
 
 

Raamatud

Raamatud on klassifitseeritud eelkõige Tehnikaülikooli akadeemilist struktuuri silmas pidades. Otsing toimib nii autori, pealkirja kui ka sõna (või stringi) järgi pealkirjas või sisututvustuses.


Raamatud > Majandus > Avaliku sektori majandus >

  
Raamatu nimi:Avaliku sektori ökonoomika
Autor:Raivo Soosaar
Kirjastus:TTÜ Kirjastus
Ilmumisaasta:2008
Lehekülgi:86
Mõõdud:208*296mm
Lühikirjeldus:Ühe lihtsa ja üldise määratluse järgi on avaliku sektori ökonoomika aine, mis uurib avaliku sektori rolli majanduses. Teise lihtsa definitsiooni kohaselt uurib aine avalikus sektoris tehtavaid valikuid ja nende valikute mõju majandusagentide otsustele.
Kirjeldus:Käesoleva õppevahendi 20 peatükki on jaotatud nelja ossa: I osa "Avaliku sektori ökonoomika lähtekohad" vaatleb avaliku sektori ökonoomika nelja põhiküsimust, toob valitsuse kulutuste põhjal välja avaliku sektori peamised arengusuunad ning defineerib sotsiaalse heaolu ja sellega seotud mõisted. II osa "Valitsuse sekkumise ajendid" käsitleb nelja turutõrgete liiki ning valitsuse vajadust sekkuda vaesuse ja ebavõrdsuse korral. III osa "Avaliku sektori kulutused" vaatleb otsuste langetamise mehhanisme, tulude ja kulude hindamist, heaoluriigi ökonoomika küsimusi ning kulutuste poolest suurimaid heaoluriigi programme, nagu sotsiaalkindlustust, haridust ja tervishoidu. Viimati nimetatud programmid on ühtlasi ka avaliku sektori suurimad kulutuste allikad. IV osas "Maksustamine ja eelarved" käsitletakse maksustamisega seotud mõisteid ja põhimõtteid, maskukoormuse jaotust ehk maksuintsidentsi, maksustamise mõju efektiivsusele ning riigieelarvete ja kohalike eelarvetega seotud küsimusi, nagu eelarvedefitsiit, fiskaalne föderalism jm.
Hind:7,99 EUR

Tagasi